app.title

Profesijné vzdelávanie architektov

Späť na všetky podujatia

Efektívny obchodný model kreatívca=dobrá cenotvorba

Podujatie je zamerané na optimalizáciu biznis modelu podnikateľov /male firmy, živnostníkov ale aj slobodných umelcov/výsostne zo segmentu kreatívneho priemyslu. Ústrednou témou webinára je lepšia orientácia v číslach vlastneho podnikania z pohľadu biznisu a poriadok v procesoch riadenia podnikania. Účastníkom podujatia môžu byť len subjekty, ktoré sa vedia preukázť IČO-m alebo DIČ a pôsobia výsostne v segmente kreatívneho priemyslu. Webinár je prioritne určený pre architektov, dizajnérov, marketérov a tvorivých programátorov.

Nosnou podtémou podujatia je otázka: ako si dobre nastaviť ceny pri produktoch a službách tak, aby biznis kreatívca generoval zisk, alebo neprerábal, t.j. bol aspoň na pomyselnej "nule"? Obsah podujatia zodpovie aj otázky súvisiace s optimalizáciou biznisu v oblasti kreatívneho priemyslu:
- z čoho sa skladá obchodný model a prečo by ho mal podnikateľ používať? - ako si možno efektívne nastaviť obchodný model v kombinácii s výstupmi tvorivej činnosti?     
- ako si dobre nastaviť ceny za tovary alebo služby? - čo všetko je potrebné započítať do nákladov?
- ako si urobiť realistický plán tržieb a vyhnúť sa tak sklamaniu?  - čo je to validácia a prečo je dobré si stanoviť hypotézy pri nastavení obchodného modelu?

Prednášajúci:
Lektorom podujatia je MSc. Pavol Duchoň - biznis mentor a konzultant v oblasti validácie obchodných modelov, financovania podnikania a riadenia profibility a cashflow. Ide o školiteľa s bohatými znalosťami a skúsenosťami s poradenstvom v severských krajinách. Ako konzultant poskytuje v rámci Slovenska individuálne aj skupinové poradenstvo aj podnikateľom pôsbiacim v segmente kreatívneho priemyslu, ktorí nezriedka čelia tomu, že v oblasti podnikania a riadenia svojho biznisu nemajú také podnikateľské a ekonomické zručnosti ako podnikatelia, ktorí sú absolventmi ekonomických smerov. Lektor vedie podujatia realizované v NPPRKP tak, aby boli pre cieľovú skupinu kreatívcov zrozumiteľné a zaroveň podnetné z pohľady špecifík podnikania v oblasti architektúry, dizajnu, reklamy a tvorivej časti IT. Jeho vedenie podujatí je špecifické v tom, že počas seminárov vypracúva pre účastníkov vystupy pre development ich obchodného modelu, z ktorého po poduajtí môžu v podnikaní hneď vychádzať.
Koná sa 31.01.2023 o 14:00 hodine
Toto podujatie sa koná online.
Na toto podujatie sa už nie je možné prihlásiť.